SPASAUNY
Fínska sauna

Klasická horúca sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 95 °C – 105 °C. Jej účinkom je predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s nasledovnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zrýchlenému potenia tela, čím sa organizmus zbavuje toxických látok. Pozitívne účinky fínskej sauny sú v zlepšenej pohyblivosti svalstva a kĺbov, upravuje krvný tlak, detoxikuje organizmus, posilňuje imunitu (prevencia proti nachladnutiu).

Biosauna

Biosauna je kombináciou fínskej a parnej sauny. Táto sauna je vhodná pre klientov, ktorí neobľubujú vysoké teploty v klasických fínskych saunách, alebo im nerobí dobre vysoká vlhkosť v štandardných parných saunách. Sauna má nižšiu teplotou od 70 °C do 80 °C. Biosauna upravuje kardiovaskulárny systém, vplýva na ozdravné procesy horných dýchacích ciest, detoxikuje organizmus, posilňuje imunitu, vyplavuje z tela hlboko uložené nečistoty, zlepšuje elasticitu pleti, lieči akné a ekzémy.

Parná sauna

Teplota parnej sauny dosahuje maximálne 60 °C, preto je vhodná aj pre tých, ktorí neobľubujú klasickú saunu. Para napomáha organizmu zbaviť sa nahromadených toxínov. Parná sauna tiež podporuje zníženie nadváhy, podporuje látkovú výmenu v organizme, zlepšuje krvný obeh, pomáha bojovať proti celulitíde, uvoľňuje stres a odstraňuje únavu, ukľudňuje, tlmí tiesnivé pocity a nervozitu, prináša úľavu svalom a kĺbom, pomáha udržiavať pokožku pružnú a hydratovanú.Infra sauna

Prehrieva organizmus do väčšej hĺbky ako klasická sauna. Tento typ sauny produkuje teplotu od 50 °C do 60 °C. Infra sauna vyžaruje iba zdraviu prospešné slnečné žiarenie a naopak vylučuje to negatívne. Technológia infra sauny je natoľko bezpečná, že sa používa už mnoho rokov aj v inkubátoroch. Infra sauna je výborná pri redukcii váhy, efektívne odstraňuje celulitídu, stimuluje krvný obeh, skrášľuje pokožku, urýchľuje hojenie poranení kože, je vhodná ako podporná liečba pri akné a lupienke. Taktiež znižuje svalové napätie, posilňuje krvný obeh, upravuje krvný tlak na správne hodnoty, znižuje bolesti hlavy, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, posilňuje imunitný systém.

Vírivá vaňa

Vírivá vaňa je kúpeľ indikovaný pri celkovej únave organizmu, migréne, pre celkovú relaxáciu, ktorou sa uvoľňuje svalový tonus, napätie a stres. Zlepšuje prekrvenie končatín, urýchľuje hojenie jaziev a blahodarne pôsobí pri ochoreniach pohybového aparátu. Častou indikáciou je aj neuróza, nespavosť opakujúce sa bolesti hlavy, klimatické ťažkosti a chorobná únava.


 


MASÁŽE
Našim klientom ponúkame masážne a kozmetické služby, ktoré si môžu vopred objednať na recepcii hotela. Individuálne si môžu dohodnúť termín na ľubovoľný typ masáže či telového ošetrenia. Zvoliť si môžu aj trvanie procedúry.

Klasická masáž

Je základom všetkých masáží, patrí k najstarším liečebným prostriedkom, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý zlepšuje okysličenie organizmu, napomáha k odstráneniu škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svalstvo.Relaxačná masáž

Relaxačná masáž ako taká je najpomalšou masážou. Využíva hlavne rozotieracie hmaty, nevyvíja sa pri nej taký tlak, a preto nezasahuje do hlbky. Hlavným účelom relaxačnej masáže je odbúranie stresu, únavy a navodenie príjemného pocitu.

Športová masáž

Masáž športová je najpoužívanejším prostriedkom regenerácie. Je to pôsobenie mechanických hmatov na ľudské telo, umenie dotyku ruky maséra na telo masírovaného so stimulujúcim alebo liečebným zámerom.Táto masáž pripraví športovca k podaniu kvalitného výkonu, využíva sa tiež k doliečeniu niektorých zranení. Slúži k upevneniu telesného a duchovného zdravia, taktiež k posilneniu organizmu.