Aktivity v okolí

Národný park Veľká Fatra

Veľká Fatra je jedno z najkrajších pohorí na Slovensku, ktoré sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Rozloha Národného parku Veľká Fatra je 40 371 ha. Žulové jadro vystupuje na povrch len v oblasti Smrekovice a Ľubochnianskej doliny. Ostatnú časť územia budujú najmä usadené horniny druhohôr. Celé pohorie má vysoký hlavný hrebeň, ktorý sa člení na dve rázsochy - Liptovskú a Turčiansku. Sú tu aj krasové oblasti, prevažne jaskyne, pričom Harmanecká jaskyňa je otvorená aj pre verejnosť. Rôzne druhy skál a pôdy, rôzne typy terénu s lúkami a pastvinami, útesmi a údoliami poskytujú podmienky pre veľmi bohatú flóru a faunu. Oblasť je populárna medzi turistami, predovšetkým kvôli peším túram. Neďaleko sa nachádza lokalita svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, osada Vlkolínec. Po vstupe Slovenska do Európskej únie bol NP Veľká Fatra zaradený medzi územia európskeho významu v sústave NATURA 2000. Pre nadšencov turistiky sa tu nachádza množstvo značkovaných turistických chodníkov. Pre svoj charakter a nádherné výhľady je predurčená na viacdenné túry - hrebeňovku. Medzi východiskové body patria: Mošovce, Blatnica, Jasenská dolina, Ľubochňa, Hotel Granit Smrekovica, Liptovská Osada, Liptovské Revúce, Staré Hory -Turecká, Harmanec, Kráľova studňa, Chata pod Borišovom.

ŠPORTOVÉ AKTIVITY

Množstvo turistických chodníkov v prekrásnom otvorenom teréne horských smrečín zaručuje ideálne podmienky pre letnú turistiku a nekonečné prechádzky, čo ocenia nadšenci turistiky, cykloturistiky a behu. Celková dĺžka turistických tratí je 50 km. V areáli hotela je k dispozícii tenisový kurt s umelým povrchom a nočným osvetlením, antukové, asfaltové a detské ihrisko, prírodné jazero so pstruhmi. V zimnej sezóne je lyžiarom k dispozícii vlastný lyžiarsky vlek s nočným osvetlením priamo pri hoteli. Výborné podmienky na lyžovanie pre rodiny s malými deťmi. Malý vlek je prepojený s veľkým vlekom o dĺžke 460 metrov. K dispozícii je prírodné klzisko s nočným osvetlením, 45 kilometrové bežkárske a skialpinistické trasy. Hotel poskytuje požičovňu lyžiarskych potrieb, lyžiarsku školu a požičovňu horských bicyklov.

Ďalšie možnosti v okolí

Thermal park Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Likavský hrad, Vlkolínec (skanzen UNESCO), priehradná nádrž Liptovská Mara, Liptovské múzeum, Galéria Ľudovíta Fullu, Harmanecká jaskyňa, Oravská priehrada, Oravský hrad, rybolov, poľovačky...

Lyžovanie na Smrekovici

V zimnej sezóne je lyžiarom k dispozícii vlastný lyžiarsky vlek s nočným osvetlení, ktorý sa nachádza priamo pri hoteli. Výborné podmienky na lyžovanie pre rodiny s deťmi. Malý vlek je prepojený s veľkým vlekom o dĺžke 460 metrov. Okrem lyžiarskeho vleka sa v okolí nachádzajú bežkárske trate, ktoré sú ideálne pre fanúšikov tohto zimného športu. V zimnej sezóne sa využíva ľadová plocha s nočným osvetlením. Pre náročnejších lyžiarov sa v okolí nachádza lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok-Malinô Brdo, ktoré patrí k top slovenským zimným strediskám. Celková dĺžka upravovaných zjazdoviek v stredisku je 10,5 km. Stredisko ponúka širokú škálu služieb, ktoré uspokoja aj najnáročnejšieho lyžiara.

Developed by Madviso.